מאמרים

מאמרים נבחרים
 זבנג ו(לא) גמרנו

זבנג ו(לא) גמרנו למאמר >

כנימות עלה אשר ידועות כאחד המזיקים הקלים ביותר להדברה, מתחילות לאחרונה "להרים את הראש".דווקא אחרי שחשבנו שהצלחנו להדביר אותן, הן מפתיעות שוב ומתחילות להתרבות ללא מעצורים. מה הן הדרכים למניעה? כנימות עלה – מהדברה סלקטיבית ועד הדברה אפקטיבית.
 חיפושית קטנה ומתקיפה

חיפושית קטנה ומתקיפה למאמר >

היא נמשכת למשפחת העריים ומעדיפה את המבוגרים שבבניה היא מתפשטת, עוברת, נוברת, מדביקה ומייבשת אותם עד הסוף המר תכירו את החיפושית האסייתית הקטנה שמשתלטת על מטעי האבוקדו ו"עושה להם את המוות".
 ביקור פתע

ביקור פתע למאמר >

עש הרקפת (Duponchelia fovealis) הידוע זה שנים כמזיק של גידולי פרחים וירקות, החל לאחרונה "לבקר" גם בגידולי שדה מתי הוא מגיע? היכן הוא מעדיף לבלות? מה הוא אוהב לאכול? והכי חשוב - איך תגרמו לו להעלם?
 חיים בשלום עם חומרי הדברה

חיים בשלום עם חומרי הדברה למאמר >

חומרי הדברה הינם יעילים מאוד ומהווים חלק בלתי נפרד מהחקלאות המודרנית, אך יחד עם זאת יכולים להיות מסוכנים מאוד לאדם בשימוש לא נכון. אז מה עושים? מכסים (את הגוף) מקפידים (על כללי הבטיחות) ונהנים (מעבודה חקלאית מוצלחת ויעילה)
 עבודה זרה

עבודה זרה למאמר >

מצוקת העובדים בענף החקלאות מעולם לא הייתה קשה כ"כ. בנוסף, החליטה הממשלה להפחית בשנים הקרובות את מספר ההיתרים ליבוא עובדים זרים. בצד זה, משרד החקלאות הכריז על תוכנית ניסיונית שתאפשר העסקת עובדים זרים על בסיס עונתי. הנה לכם התחלה חדשה לסיפור מוכר על עובדים זרים.